Başkanlık Yarışında İkinci Raunt

0
561
Raunt
Amerika Birleşik Devletleri'nin 45. Başkanının kim olacağı 8 Kasım'da belli olacak. Seçimlerin öncesinde yapılan münazaralarda ikinci raunt dün gece yaşandı

Amerika Birleşik Devletleri’nin 45. Başkanının kim olacağı 8 Kasım’da belli olacak. Seçimlerin öncesinde yapılan münazaralarda ikinci raunt dün gece yaşandı. Hillary Clinton ve Donald Trump arasında gerçekleşen münzarada taraflar saygı çerçevesinden çıkarak birbirlerinin açığını yüzlerine vurup alkış toplamaya çalıştı.

Sahneye ilk çıktıklarında el sıkışmaya bile yeltenmeyen Clinton ve Trump, izleyenleri şok etti. Trump, rakibi Hillary Clinton’ın kampanya etkisini zayıflatmak için kocası eski ABD başkanı Bill Clinton’ın skandallarını konuşmayı tercih etti. Hillary Clinton ise Trump’ın kadınlar hakkında sarf ettiği ve tüm dünyanın tepkisi çeken iğrenç sözleri ve tutumunu apaçık eleştirdi.

Hillary Clinton Donald Trump’ın başkan olmasına izin verilmemesini, yasalardan sorumlu kişilerin Trump gibi biri olmadığı için şükrettiğini anlatırken Donald Trump sözünü kesip “Başkan olursam seni hapse attıracağım.” sözlerini sarfederek şok etkisi yarattı.

Sizce başkanlık yarışının galibi kim olur? Yorumlarınızı bekliyoruz.