Bu Hafta Ne İzlemeli?

0
1323
hafta
Bu hafta havaların soğumasıyla dışarıda yapılabilecek etkinliklerin sayısı yavaş yavaş sınırlanmaya başladı.

Havaların soğumasıyla dışarıda yapılabilecek etkinliklerin sayısı yavaş yavaş sınırlanmaya başladı. Haftasonuna adım adım yaklaşıyorken sizlere tatlı bir haftasonu geçirmeniz için vizyonda olan ve iple çektiğimiz Cuma gününde vizyona girecek olan filmlerin listesini hazırlamak istedim.

 

  1. İkimizin Yerine

Serenay Sarıkaya ve Nejat İşler’in başrollerini paylaştığı film küçük bir kasabada yaşayan ve monoton hayatından şikayet eden Çiçek’in Edebiyat öğretmenine ilgi duymasıyla gelişen olayları anlatıyor. Türk filmlerinin yükselişte olduğu bu dönemde siz de yerli sinemayı desteklemekten yanaysanız bu filmi izlemenizi öneririz.

2. Jack Reacher: Asla Geri Dönme

Aksiyon filmlerinin vazgeçilmez ismi Tom Cruise yine sürükleyici bir filmle karşımızda. Film eski ordu üssüne geri dönen Jack Reacher’ın casuslukla suçlanmasının ardından gelişen olayları konu alıyor. Cruise’a eşlik eden isim ise fenomen dizi How I Met Your Mother’dan tanıdığımız Cobie Smulders.

3. Bir Baba Hindu

Sermiyat Midyat’ın yönettip başrolünü üstlendiği film acımasız bir mafya babasının aşık olduğu Hintli yoga hocasının kaçırılmasıyla Hindistan’a kadar uzanan serüveni konu alıyor. Komedi türündeki filmde Midyat’a Şafak Sezer ve Nicole Faria eşlik ediyor.

4. Cehennem

Dan Brown’ın aynı adlı eserinden uyarlanan film Robert Langdon’ın Venedik’te bir otel odasında uyanmasıyla başlar. Oraya nasıl geldiğini hatırlamayan Robert olanları çözmeye çalışırken Avrupa’nın çeşitli şehirlerini gezerek ipuçları toplar. Bir kısmı İstanbul’da geçen filmi Aksiyon severlerin kaçırmamasını öneririm.

5. Trendeki Kız

Paula Hawkins’in aynı adlı romanından uyarlanan filmde alkol problemi olan bir kadının her sabah trenle yolculuk ederken izlediği mükemmel çifti ve yaşanan cinayeti çözmeye çalışmasını konu alıyor. Başrollerini Emily Blunt, Rebecca Ferguson ve Justin Theroux’nun paylaştığı film Gerilim severlere unutamayacakları bir deneyim yaşatmaya aday.

6. Leylekler

Haftasonu çocuklarınızla vakit geçirmek istiyorsanız ama kötü hava şartları nedeniyle katılacak çok fazla etkinlik bulamıyorsanız bu film tam size göre! Bebekleri leyleklerin getirdiği dönem çoktan kapanmış, bebek dağıtımları artık global bir internet perakende şirketi tarafından yapılmaktadır. Terfi almak için uğraşan sakar bir leyleğin bebek yapma makinesini çalıştırmasıyla annesi ve babası olmayan bir bebek dünyaya gelir. Bu tatlı bebeğe ev bulmaya çalışırken sakar leyleğin başına gelenler sizi ve çocuklarınızı çok güldürecek. Animasyon türündeki bu eğlenceli filmi kaçırmayın.