Cole Sprouse’dan Şaşırtan Açıklama

0
1320

Archie Comics’in popüler çizgiromanlarından olan Riverdale’in dizi uyarlaması bu sezonun en çok konuşulan işlerinden biri. Dizi yayınlanmadan hem geek çevrelerinde hem de televizyon severler tarafından konuşulmaya başladı. Dizinin başrollerinden Disney dizileriyle tanıdığımız Cole Sprouse dizide canlandırdığı Jughead karakteriyle ilgili ilginç açıklamalarda bulundu.

Jughead’in kadınlarla ilişkisi olacak… ve hamburgerlerle de.” şeklinde dizinin basın turunda konuşan Sprouse, eğitimli bir çevrede yetiştiğini ve her kesimi temsil edebilmesi gerektiğini düşündüğü için karakterinin aseksüel olmasını istediğini açıkladı. Bu konuda senaristlerle çok tartıştığını ama bunu başarılı kılamadığını anlatan Cole “Sonuçta ne olursa olsun ben işimi yapmak zorundayım.” sözleriyle üzüntüsünü belirtti.

Yine de Cole umudunu kaybetmemiş, ne olursa olsun karakterinin hala aseksüel olabileceğini ve bu serüveni hep birlikte keşfedebileceklerini düşünüyor. Herkesin eşit haklara sahip olduğunu ve gelecek nesillere yalnız olmadıklarını, hissettiklerinin yanlış ya da anormal olmadığını göstermek amacıyla her dizide çeşitliliğin olmasından yana olan bizler de Cole’un bu açıklamasını oldukça olumlu karşıladık. Umarız Riverdale senaristleri de Cole’u dinler.

Riverdale ilk bölümüyle 26 Ocak’ta ekranlarda olacak.