Doğal Hayat Nasıl Yaşanır?

0
888
Doğal
Daha organik ve doğal bir hayat için cildinizin, vücudunuzun ve psikolojinizin mükemmel bir uyum içinde olması gerekir.

Hayatınızda yeni bir kapı açıp bütün doğallıkları kucaklamak mı istiyorsunuz? İçinde bulunduğumuz dijital çağda, organik bir hayat stiline ihtiyaç duymanız son derece doğal bir içgüdüdür. Size konuyla ilgili bir kaç tavsiyemiz olacak, bu tavsiyeler sayesinde siz ve aileniz, doğal yaşama mümkün oldukça yakın bir hayat yaşayabilirsiniz.

Ne yiyorsunuz?

Vücudunuz bir tapınaktır ve içini ne ile doldurursanız, dışarıya bir şekilde içindekilerin görüntüsünü yansıtır. Çok basit bir şekilde, büyük diyetlerle kendinizi sıkmadan, sadece sağlıklı beslenerek organik bir hayata anında geçiş yapabilirsiniz. Yiyecek alışverişinizi doğru yapmanız, ürünlerin “içindekiler” kısmını hakkında küçük bir araştırma sonucu fikir sahibi olmanız, hayatınızda sağlığınız için yaptığınız en büyük adımlardan olacaktır.

Stres yönetiminiz nasıl? Stresinizi kontrol edebiliyor musunuz?

Yapılan araştırmalar, stres altındayken “rahatlatıcı yiyecekler” tüketmeye yönelik olduğumuzu gösteriyor. Katkı maddeleri maalesef bu konuda başarılı.  Bu yüzden, günümüz insanı alıştığı katkı maddelerinden dolayı da sağlıklı beslenme konusunda zorlanmakta. Fast food ve abur cubur yeme fikri, genelde yaşadığımız stresten ya da sıkılma ve mutsuzluk gibi duygulardan doğar. Bu gibi durumlarda fast food siparişinizden önce 10 dakika yoga veya meditasyon yapmanızı öneririz, zira sonrasında vücudunuza böyle bir kötülük yapma fikrinden soğuyacaksınız.

Kıpırdayın!

Gün içerisinde mutlaka hareket halinde olmanız gerekiyor. Boş gününüzde bile kendinizi koltuk keyfiyle tüm gün ödüllendirmeyin. Tüm gün uzanmak, vücudunuzun hasta olduğuna inanmasına neden olacaktır. Tüm gün “dinlenmek” devamında 2-3 günlük yorgunluk getirir. Hareket etmek, sağlığınız için ihtiyacınız olan mutlak eylemdir.

Evinizde neler var?

Doğal bir yaşam sürmek, doğal güzellik ve temizlik maddeleri gerektirir. Kullandığınız ürünlerin bir çoğunu, kimyasal madde kullanmadan kendiniz evinizde yapabilirsiniz. İnternetten ve ya daha da önemlisi Anneannelerinizden bu konuda en doğru yardımları alabilirsiniz. Eskiden insanların nasıl temizlendiğinden yola çıkarak keşfedeceğiniz ürünler sayesinde, kendinize bilinçli bir şekilde bakım yapabilirsiniz.

Daha organik ve doğal bir hayat için cildinizin, vücudunuzun ve psikolojinizin mükemmel bir uyum içinde olması gerekir. Bunu başarmanız için kendinize 1 saat ayırıp nasıl bir hayat sürmek istediğinize karar vermeniz yeterli olacaktır. Yani aslında zaten içinizde siz, herşeyin en iyisini bilirsiniz.