Doğru İnsanı Bulmanız İçin 5 Yöntem

0
1226
dogru-insani-bulma-yontemi
Sanal ortam aracılığıyla tanışmalar mazide kaldı, günümüzde yeni insanlarla tanışmak artık biraz da eski yöntemlere dönmeyi gerektiriyor.

Sanal ortam aracılığıyla tanışmalar mazide kaldı, günümüzde yeni insanlarla tanışmak artık biraz da eski yöntemlere dönmeyi gerektiriyor. Şimdi, bu deneyimlenmiş eski yöntemleri denemenin tam zamanı.

Evli arkadaşlarınızdan “Beklemeyi bıraktığın zaman, doğru insan karşına çıkacaktır” cümlesini pek çok defa duymuşsunuzdur. Deneyimle doğru orantılı konuşacak olursak, bu bir yanlış bir bakış açısı. Evet beklemeyin, ama doğru insan da şak diye karşınıza büyük bir ihtimalle çıkmayacaktır. Gerçekten yapmanız gereken şey ise kalkıp dışarı çıkmak, beklemeden.

Size sunacağımız ilk tavsiye spora başlamanız. Bir spor salonuna üye olabilirsiniz, ve bu sayede hem sosyal çevrenizi spor yapan, hayatı sağlıklı yaşayan insanlarla doldurmuş, hem de kendinizi daha sağlıklı ve güzel bir hayata yönlendirmiş olursunuz. Bu durum tam kazan-kazan durumu.

İnternet sitelerinde ruh eşinizi aramak yerine, ruhunuza hitap eden parti ve organizasyonları takip etmelisiniz. Böylelikle, dahil olacağınız yeni sosyal etkinlikler sayesinde hobilerinize zaman ayırıp kendinizi mutlu edebilirsiniz. Bu tarz partiler ve organizasyonlarda tanışacağınız insanlar sizinle benzer müzik zevkine sahip olacaktır, bu da doğru insanı bulmanızda büyük önem taşır. Zira müzik, ruha hitap eder.

Bazı haftasonlarına tek başınıza sevdiğiniz bir kafeye gidip kahvaltıyla başlayabilirsiniz. Bu aralar moda olan tek kişilik kahvaltılar genelde çift kişilik akşam yemeklerine dönüşüyor. Bir yandan Sesli Magazin sayfasından gündemi takip edip hayat üzerine yeni fikirler edinirken, bir yandan da kahvaltınızı yapıp çevrenize yayacağınız güzel enerjiniz haftasonunuzu renklendirecektir.

Eğer bir ilişkiniz yoksa, kuzenler ve benzeri yakın akrabalar her zaman doğru adrestir. Onların çevresine dahil olun, sizi tanıyan, seven ve sizin tanıyıp sevdiğiniz insanlarla neşeli zaman geçirirken, aynı zamanda onların çevresiyle de sosyal çevrenize yeni boyutlar kazandırabilirsiniz. Biraz eski usul aslında, görücü usulünün 2015-2016 versiyonu, kuzenlerinize danışın, sizi muhakkak bir denginizle tanıştırırlar.

Yemek veya bir dil kursuna gidebilirsiniz. Böylelikle, ilginiz olan becerinizi geliştirmiş olursunuz, bir yandan da ortak hobileriniz olan insanlarla tanışabilirsiniz. Mutluluğun anahtarı bu tarz kurslarda olabilir. En çok keyif alacağınız ve öğrenmek istediğiniz kursları tespit edip bir an önce kaydınızı yaptırın, kim bilir belki bir ders çıkışı akşam yemeği daveti alabilirsiniz.