Donald Trump’ın Kadınlar Hakkında Söylediği En Kötü 10 Söz

0
1284
donald-trump-kadinlar-hakkinda-kotu-sozleri
Amerika'da başkanlık adaylığıyla şu sıralar hakkında sıkça konuşulan Donald Trump'ın sosyal medyada yaptığı yorumlara inanamayacaksınız.

Amerika’da başkanlık adaylığıyla şu sıralar hakkında sıkça konuşulan Donald Trump’ın sosyal medyada yaptığı yorumlara inanamayacaksınız. Ünlü milyarder, kadınlara yönelik yaptığı yorumlar yüzünden zor günler geçiriyor, fakat Trump duracak gibi de görünmüyor.

Donald Trump, 2012 yılında oyuncu Arianna Huffington hakkında yazdığı bir Tweet dolayısıyla uzun süre televizyon ekranlarında boy göstermişti. “Arianna Huffington, hem içi hem de dışı çirkin bir kadın. Kocasının onu bir erkek için terk ettiğine şaşırmamak lazım.” sözüyle “en pislik Amerikan” sıfatını da layığıyla aldı.

Trump’ın diğer bir söylemi ise Alaca Karanlık serisinden tanıdığımız Kristen Stewart hakkındaydı. “Robert Pattinson, Kristen Stewart’ı affetmemeli, kız gitti çocuğu köpek gibi aldattı, tekrar yapacaktır, doğası bu.” Tweet’iyle sosyal medyada uzun bir süre boyunca Kristen Stewart hayranlarının saldırısına uğradı.

Ünlü televizyoncu Rosie O’Donnel hakkında “Rosie, muhteşem olmasının yanı sıra, hasta beyinli, kabadayı, aptal ve tam bir ezik.” cümlesini kullandı.

Donald Trump, geçtiğimiz yıllarda dünyaca ünlü ikonik şarkıcı Cher ile ilgili fikirlerini de sosyal medyadan paylaştı. “Cher, makyaj, estetik ve genç kalmaya odaklanacağına, ailesine ve ölmekte olan kariyerine odaklansa belki bir işe yarayacak.” Bu Tweet’le de sosyal medyada uzun süre tepki gördü, tabi reklamın iyisi kötüsü olmaz. Trump adından konuşturmaya devam etti.

Dünyanın en büyük haber kanallarından CNN’in avukatı Elizabeth Beck’in de arkasından sallamayı atlamadı. “Elizabeth Beck, dava kaybetmekten başka ne işe yarar?” sözüyle Elizabeth Beck’e karşı kazandığı davayı bir kez daha ağır bir dille hatırlatmış oldu.

ABD’li siyasetçi Carly Fiorina’ya attığı taş saygısızlık sınırını aşmış olacak ki, yazdığı Tweet’e yüzlerce küfür yağdı. “Şunu fark ettim ki, Carly Fiorina’yı 10 dakikadan fazla dinlediğinizde, dünyanın en büyük baş ağrısına sahip oluyorsunuz.”

Donald Trump başkanlık adaylığı sürecinde rakiplerini de ihmal etmedi. Eski Amerikan Başkanı Bill Clinton’ın eşi Hillary Clinton da Trump ile aynı dönem başkan adaylığına soyundu, ve pek tabi ki o da Donald Trump’tan nasibini aldı, hem de belden aşağı. “Hillary kocasını tatmin etmeyi başaramamışken, Amerika’yı tatmin edeceğini nasıl düşünebiliyorsunuz?”

“Sarah Jessica Parker, dünyanın yaşayan en seksi olmayan kadını seçilmiş, ben hayatımda hiçbir şeye bu kadar katılmamıştım.” yorumuyla geçtiğimiz sene Sex And The City ve Sarah Jessica Parker hayranlarının tepkisini topladı.

Oyuncu Bette Midler için fazlasıyla ağır sözler kullanan Donald Trump, yaptığı yorumun sonrasında insanların gerçeği göremediğini sözlerine ekleyip, özrü kabahatinden beter denilecek duruma düştü. “Bette Midler çok çirkin bir kadın ve beni gördüğü her yerde yalakalığını yapıyor, her karşılaşmamızda kıçımı öper.”

Gazeteci Megyn Kelly hakkında ise “Megyn Kelly bombaları patlatmaya devam ediyor, kendi çapında, etkisiz ve yetersiz.” Tweet’iyle dünyada kadınların nefretini kazanan Donald Trump, yaptığı bütün açıklamalara rağmen Amerikan Başkanlığı adaylığını devam ettiriyor.