Geçmişten Günümüze Kristen Stewart

0
2258

Yetenekli oyuncu Kristen Stewart 27. yaş gününü kutluyor. Kariyerinin de 17. yılında olan KStew‘in gözümüzün önünde büyüdüğü bir gerçek. Twilight filmleriyle hayatımızda büyük bir yer edinen Kristen’in utangaç bir çocuk oyuncudan güçlü ve cesur bir kadına dönüşümü hepimizi gururlandırıyor.

Jodie Foster ile başrollerini paylaştığı Panic Room filmiyle büyük bir çıkış yakalayan Kristen o dönemde 12 yaşındaydı. Filmin galasında sarıya çalan kısa saçları ve masum gülümsemesiyle herkese büyük bir oyuncu olacağının sinyallerini veriyordu.

2004 yapımı Catch that Kid filminde babasını tedavi ettirmek için hırsızlık yapmaya karar veren bir karakteri canlandıran KStew canlandırdığı karakterle oldukça övgü toplamıştı.

2007 yılında vizyona giren In the Land of Women filminde sarı saçlarıyla pek çok gence ilham kaynağı olmuştu. Kristen’in kendine özgü oyunculuk stili, umursamaz tavırları 1990ların sonunlarında doğmuş nesli derinden etkilemeyi başardı.

 

Ve kariyerinin en büyük çıkışını yaptığı yıl, 2008. Twilight adlı kitap serisinin beyaz perdeye uyarlamasında baş karakter Bella Swan’i canlandıran Kristen büyük bir hayran kitlesi edindi. Artık filmlerin kendisi için büyük bir kazanç olduğunu kabullenen Kstew o dönemde bu ilgiden pek de memnun değildi.

Rol arkadaşı Robert Pattinson’la yaşadığı aşk iddiaları o dönemde gündemi uzunca meşgul etmişti. Öyle ki ikilinin ilişkisi filmin başarısının önüne geçmişti. Hayranlara çifte Robsten adını verip onları desteklediklerine dair internette uzun yazılar yazıyorlardı. Kristen, bu ilişkinin gerçekliğine hiçbir zaman somut bir açıklama yapmasa da herkes ikilinin birlikte olduğunu varsayıyordu.

2009 yılında gerçekleşen MTV Film Ödülleri’nde En İyi Öpüşme Sahnesi dalında ödül alan ikili ödüllerini kabul ederken gerçekleştiremedikleri öpüşme sahnesiyle de uzun süre konuşulmuştu. İkili sonunda birlikte olduklarını kabul etse de akıllarda bu ilişkinin reklam odaklı olup olmadığına dair soru işaretleri oluşmaya başladı.

The Runaways müzik grubunu anlatan aynı isimli film için saçlarını kestiren KStew, ünlü müzisyen Joan Jett’i canlandırmış ve eleştirmenlerde büyük övgü toplamıştı. 2010 yılında vizyona giren film Kristen’ın Twilight dışında bir kitle tarafından tanınmasını da sağladı.

Kırmızı halıda günümüzdeki bold görüntüsünü kazanmayan Kristen açık tonlardaki makyajı ve feminen kıyafetleriyle 2012 yılında stil ikonuna dönüşmeyi başardı.

2013 yılından itibarense kendi tarzını bulan Kristen daha maskülen ve bold bir görüntüye büründü.

Havaalanında daha rahat kıyafetleri tercih eden KStew tomboy olarak tabir edilen imajıyla gençlere ilham kaynağı oldu ve aslında olduğu kişiyi de açığa çıkarmaya başladı.

2014 yılında da kısa saçlarıyla trendi belirleyen Kristen olduğu kişiyle barışmış, kimsenin hayatına yön vermesine izin vermediğini kanıtlarcasına kırmızı halıda gövde gösterisi yapıyordu.

2016 yılında vizyona giren Personal Shopper isimli festival filmiyle eleştirmenlerden tam not alan Kristen kariyerine sanat filmleriyle devam edip oyunculuğunu her anlamda kanıtlamaya çalıştı.

Sokko ile ilişkisini saklamayan Kristen, sarı saçları ve umursamaz tavırlarıyla hepimizi kendine hayran bıraktı.

2017 yılında Saturday Night Live‘ı sunan oyuncu eşcinsel olduğunu açıkladı ve Donald Trump’a meydan okudu. 

Geçtiğimiz aylarda film için sıfıra vurdurduğu saçlarını sarıya boyatan KStew yine bu görüntüsüyle pek çok ünlü isme ve gence ilham kaynağı olmayı başardı.

Kristen’a attığı cesur adımlar ve yaptığı doğru rol seçimleri sayesinde hayran olmamak elde değil. Umarız 27. yaş gününü sevdikleriyle birlikte huzur içinde kutlar. İyi ki varsın KStew!