Global müzik endüstrisinde Türk müzisyenleri !

0
1079

Son dönemlerde Türk müzisyenlerin,Global müzik endüstirisi içerisinde yakaladıkları fırsatları başarıya çevirerek, bizleri gururlandırdıklarını biliyoruz.Fakat yine de sayı ve katılım malesef ki yeterli değil, daha fazla sayıda müzisyen ve sanatçıların Global müzik pazarında aktif yer alması ve hatta ileriye dönük söz sahibi konumlarına gelmeleri gerekmektedir, ve bu gayet mümkündür.


Geçtiğimiz ay içerisinde yine yetenekli ve başarılı müzisyenlerimiz,sanatçılarımız ve global DJ’lerimiz birçok başarıya ve hatta rekor olarak kabul edilen pozitif grafiklere imza attılar. Avrupa’nın en seçkin DJ ve müzik prodüksiyon eğitim merkezi Ben DJ olmak istiyorum ekibi ile profesyonel müzik yaşamı ve kariyerine merhaba diyen Furkan Gulden, Arman Bercin ve Jekyll and Hyde müzik grubu Global müzik endüstrisinin belirleyicisi olarak kabul edilen Beatport.com müzik listeleri ve dijital müzik mağazasında
Furkan Gulden Deep House kategorisinde ülkemizde ilk defa yüzbinlerce şarkı ve albüm arasından 38.sıradan giriş yapmayı başardı.
ve bu başarı türk müzisyenleri ve elektronik müzik yapımcıları arasında bir ilk olarak kabul ediliyor. Furkan Gulden listeleri kasıp kavuran ilk şarkısı ‘Show Me’ için global müzik endüstrisinin gözde isimlerinden destek almayıda başardı.

 

Biz gururlandıran bir diğer başarılı genç isim ise Arman Bercin, aslında Arman Bercin’i hepimiz yakından tanıyoruz. O eski bir milli yüzücümüz ve hatta yüzücü olarak kırdığı rekorlar ile daha önce de milli olarak bizi global arena da gururlandırmıştı.
Ama bununla yetinmemiş olacak ki, Arman Bercin’de geçtiğimiz ay yine Türk müzisyenleri, sanatçıları ve DJ’leri arasında tarihte ilk defa Beatport.com seçkin müzik listesi ve dijital müzik satış mağazasında Big Room / Electro kategorisinde, yüzbinlerce şarkı ve albüm arasından 21.sıradan listeye giriş yaparak tüm dünya’nın en popüler ve endüstri belirleyici müzik tarzı listesinde dikkatleri ülkemizin üzerine çekmeyi başardı. Ve bu başarı da ülkemiz de bir ilk ve umarız ilk olarak kalmaz. Başarılı ve yetenekli müzik adamı Arman Bercin için Dünyaca ünlü sanatçılar,DJ’ler, ve müzik adamlarının da desteğini almayı başarmıştır.

https://www.youtube.com/watch?v=qhNsyAgYF-M

Biz Sesli Magazin ‘Bi dünya Magazin’ portalı olarak Global gücümüz ile tüm müzisyenleri desteklemeye devam ediyoruz.Sizler de Global müzik arenasında başarılı ve yetenekli müzisyenlerimizi destekleyebilirsiniz.