Haftasonu Ne İzlemeli?

0
834

Haftasonuna adım adım yaklaşmışken herkesin aklında aynı soru var: Bu haftasonu ne yapmalı? Biz de en az sizin kadar bu soruyu düşünüp etkinlik ararken kış aylarının vazgeçilmezi olan sinemalar aklımıza geldi ve sizler için vizyondaki filmlerin bir listesini hazırladık.

İkinci Şans

Başrollerini Türk televizyon tarihinin efsane çifti Özcan Deniz ve Nurgül Yeşilçay’ın paylaştığı film karizmatik bir gurme ile matematik öğretmeninin aşkını konu alıyor.

 

Benim Adım Feridun

Ersan uzun süreli ilişkisinin verdiği rahatlıkla tüm ilgisini ve romantikliği kaybetmiştir ve sonunda kız arkadaşı Ayla tarafından terk edilir. Birkaç hafta boyunca Ayla’yı geri kazanmaya çalışan Ersan çabaları boşa çıkınca ayrılığı kabullenmeye karar verir. Acısını unutmak için büyüdüğü kasabaya dönen Ersan’ın hikayesi de katıldığı bir düğünde damadın kuzeni Feridun sanılmasıyla başlar. Başrollerini Halil Sezai Paracıkoğlu, Büşra Pekin ve Özge Borak’ın paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda ise Çağan Irmak var.

Doctor Strange

Marvel’ın beklenen süperkahraman filmi geçirdiği bir kazadan sonra ellerini kullanamayan bir cerrahın iyileşme arayışıyla başlıyor. Tibet’te yaşayan Ancient One adlı büyücünün varlığını öğrenmesiyle Tibet’e giden kahramanımız evrenin herhangi bir ölümlünün anlayabileceğinden daha karışık olduğunu fark edecektir. Benedict Cumberbatch’in Doctor Strange karakterini canlandırdığı filmde başarılı oyuncu Tilda Swinston’ı Ancient One olarak izliyoruz.

Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?

JK Rowling’in aynı adlı kitabından uyarlanan film fantastik yaratıklarla ilgilenen ve onlar hakkında kitaplar yayımlayan Newt Scamander’ın New York’taki maceralarını konu alıyor. David Yates’in yönetmenliğini üstlendiği filmde Newt Scamender rolüyle Oscar ödüllü oyuncu Eddie Redmayne’i izliyoruz. Filmin kadrosundaki diğer isimler ise; Ezra Miller, Colin Farell, Katherine Waterston, Zoë Kravitz, Ron Perlman ve Jon Voight.

Troller

Animasyon türündeki bu filmde sevimli trolllerin maceralarını izliyoruz. Çocuklarınızla keyifli bir haftasonu geçirmek için oldukça ideal bir film.

Geliş

Birden fazla uzay gemisinin dünyaya inmesiyle bir kaos yaşanır. Uzaylıların amacını anlamak için onlarla iletişim kurmak isteyen biliminsanları ordu dilbilimcisi Dr. Louise Banks’ten yardım ister. Doktora bu görevinde yardımcı olması için fizik bilimci Ian Donnelly görevlendirilir ve artık ikilinin en büyük amacı uzaylıların istilacı mı yoksa dost mu olduklarını öğrenmektir. Senaryosunu Elm Sokağı Kabusu ve Son Durak 5 filmlerinin yaratıcısı Eric Heisserer’in kaleme aldığı filmde Amy Adams ve Jeremy Renner’ı izliyoruz.