Hayatınızı Kolaylaştıracak 7 Öneri

0
601
Hayatınızı
Siz Sesli Magazin takipçileri için topladığımız, günlük hayatınızı hızlandıracak ve kolaylaştıracak 7 yöntemi can kulağıyla dinlemenizi tavsiye ederiz.

Hayatınızı Kolaylaştıracak 7 Öneri

Siz Sesli Magazin takipçileri için topladığımız, günlük hayatınızı hızlandıracak ve kolaylaştıracak 7 yöntemi can kulağıyla dinlemenizi tavsiye ederiz.

Asansöre binip gitmeniz gereken kata varana kadar durmak istemiyorsanız, size vereceğimiz bu sırrı çok iyi dinleyin. Zira bu yöntem, dünyada polisler tarafından kullanılır ve her asansörde geçerlidir. Kapı kapanana kadar “Kapı kapatma” tuşuna basılı tutun ve gitmeniz gereken kata basın, iki tuşu da asansör hareket edene kadar bırakmayın. Böylelikle asansör, başkaları tarafından çağırılmış olsa da ara katlarda durmadan, direk istediğiniz kata gidecektir.

Bir mektup yazdınız ve zarfı kapattınız, fakat eklemeniz gereken bir şey olduğunu fark ettiniz. Başka zarfınız da yok… Sorun değil! Zarfı bir kaç saatliğine buzluğa koyun, zarfı yapıştırdığınız bölüm kendiliğinden çözülecektir, siz de istediğiniz detayları mektubunuza ekleyip, zarfa zarar vermeden tekrar kapatabilirsiniz.

Biz Türkler balık yemeyi çok severiz, kendin pişir kendin ye mantığına da oldukça hakimiz. Fakat evde balık pişirmenin bir de kötü yanı var; mutfağı hatta bütün evi saran balık kokusu. Çözüm basit. Balık pişirirken bir yandan da biraz sirke kaynatın. Bu sayede balık pişirmenin keyfini çıkarıp, balığın leziz tadına doyup, aynı zamanda evinizin temiz kokusunu koruyabilirsiniz.

Bayanlar! Saç kremi aldınız ve pişman mısınız? Hemen çöpe atmayın. Saçınız için kullanmak istemediğiniz saç kremini, bacaklarınızı alırken değerlendirebilirsiniz. Üstelik tıraş köpüğünden daha ucuza mal olacak bu yol ile, bacaklarınız çok daha pürüzsüz olacaktır.

Yanlışlıkla bilgisayar ekranınızda bir sekmeyi kapattınız ve aynı yere dönmeniz gerekiyorsa, ctrl-shift-T tuşlarına basarak aynı ekrana dönebilirsiniz.

Bir daha ki seyahatiniz için size hayat kurtarıcı bir önerimiz var. Bavulunuzda taşıdığınız şampuan, saç kremi gibi sıvı eşyaların kazara dökülüp tatiliniz için özenle seçtiğiniz kıyafetlerinizi mahvetmemesini sağlayabilirsiniz. Sıvı eşyalarınızın kapağını açın, ağzını strech film ile sıkıca kapatın, üzerine tekrar kapağı kapatın. Bu sayede kapak açılsa bile, sıvı eşyalarınız dökülmeyecektir.

Ulaşılması zor bir mumu yakmak için elinizdeki kibritler kısa geliyorsa, ihtiyacınız olan tek şey bir adet pişirilmemiş spaghetti çubuğu. Bu sayede elinizi yakmadan ihtiyacınızı görebilirsiniz.