Herkesin Merak Ettiği Soru: “Kim Bu Migos?”

0
1814

Donald Glover dün geceki Altın Küre Töreninde En İyi Komedi Dizisi ödülüne Atlanta adlı dizisiyle layık görüldü. Henüz ilk sezonunda olan dizinin buna rağmen büyük bir başarı grafiğine ulaşması herkesi şaşırttı. Ödül konuşmasında Atlanta’da yaşayan siyahilere teşekkür ettikten sonra Migos’dan bahsetti. Salondaki herkes Migos’nun kim olduğunu çözmeye çalışırken Glover konuşmasını “Dizide oldukları için değil, Bad and Boujee’i yaptıkları için teşekkür ediyorum. Gelmiş geçmiş en iyi şarkı.” sözleriyle sonlandırdı. Biz de törenin ardından Migos’yu mercek altına aldık.

2009’da Georgia’da kurulan Migos hip-hop kültürünün önemli temsilcilerinden. 2013 yılında başarıya ulaşmış ilk singleları Versace‘yi yayınlayan üçlü daha sonrasında başarılı parçalar yayınlasalar da Bad & Boujee’a kadar büyük çaplı bir yükseliş sergileyememişti. Metro Boomin‘in prodüktörlüğünü yaptığı Migos ve Lil Uzi Vert düeti olan Bad & Boujee 2016 yılının son demlerinde hayatımıza girmiş ve büyük bir internet fenomeni haline gelmişti. Rain drop, drop top dizeleriyle başlayan şarkı pek çok müzik eleştirmeninden tam not almayı başardı.

Migos, Donald’ın teşekkür konuşmasının ardından tekrar Amerika listelerinde bir numaraya yükseldi. Durumdan son derece memnun oldukları gözlenen grup ise resmi twitter hesapları üzerinden Donald’a teşekkür tweeti attı.