İkinci Bahar Flörtleri

0
644
ikinci-bahar-flortleri
30'lu veya 40'lı yaşlarınızda flört oyununa geri dönmeniz, 20'li yaşlarınıza göre artık biraz farklı olacaktır. Aşkın, pembe dışındaki renklerini görmeli.

30’lu veya 40’lı yaşlarınızda flört oyununa geri dönmeniz, 20’li yaşlarınıza göre artık biraz farklı olacaktır. Aşkın, pembe dışındaki renklerini görmeniz gerek.

Kendi evinizin, kendi işinizin ve hatta çocuklarınızın olması ilişkilerinize yön vermenizi güçleştirecektir, çünkü artık duvarlarınız daha yüksek, aşılması çok daha zor, ama korkmayın, yıkılması da bir o kadar güç. Yıllar içinde aldığınız kararların ve koyduğunuz kuralların birer tuğla olduğunu düşünürseniz, sizin artık bir kaleniz var. Bir şirket gibi kurduğunuz hayatınızın yönetimi çokça sorumluluk gerektirir. Flört etmek ise, gönlünüze hoş geldiği gibi, gözünüzü de biraz korkutur. Çünkü artık inşaat bitmiştir, kaleniz hazır, sorumluluklarınız da. Taşları yerinden oynatmadan, bu yaşlarınızda mutluluğu nasıl yakalayabilirsiniz?

Yeni sevgilinizi arkadaşlarınızla ve ailenizle tanıştırın. Hepimiz kalbimizdeki o özel kişinin, bütün sevdiklerimiz tarafından sevilmesini isteriz, içgüdüsel, üstelik doğru bir duygudur. Bu şekilde sizi hayatınız boyu tanıyan sevdiklerinizin fikirlerini de edinebilirsiniz. Hayatınıza dahil edeceğiniz yeni kişinin, sizin çevrenizle olan ilişkisi çok önemlidir. Çünkü bütün çevrenizden vazgeçemezsiniz, uyumu yakalamak ise sizin görevinizi. Aileniz ile yeni sevgilinizi sık sık sosyal ortamlarda bir araya getirmek sizde bazı fikirler oluşturacaktır. Bu gibi sosyal ortamlarda en çok duyacağınız şey ise aslında kendi iç sesiniz. Hayatınızı hep siz yönettiniz.

Ayrıldığınız bir eşiniz varsa, en çok dikkat etmeniz gereken konu budur. Yeni partnerinize bu konu ile ilgili rahatsızlık vermemeniz hayli önemlidir. Eski eşiniz ile çocuklarınızdan dolayı hiç bir zaman kopamama durumu olabilir. Fakat maalesef arayı bir şekilde de açık tutmayı da başarmanız gerekir. Zira yeni sevgilinizin özgüveni bu yüzden kırılabilir, aranızda bir sorun olmamasına rağmen gitgide kendisini size daha uzak hissetmesine yol açabilir.

Yeni sevgilinizi çocuklarınızla tanıştırmanız ise mutluluğunuz için rahatlatıcı bir adım olacaktır, fakat o adımı atmak çok da kolay olmayabilir. Yeni sevgilinizi çocuklarınızın önüne geçirmeniz muhtemelen mümkün olmayacağı için, çocuklarınızla olan ilişkisi sizin için en önemli nokta olacaktır. İlişkinizin ilk birkaç ayı bu konuda acele etmemenizde yarar var. Yeni ilişkinizi, ancak ikili ilişkinizde taşlar yerine oturmaya başladığında hayatınıza komple dahil edebilirsiniz.

Kuralları kendiniz koyun, fakat kuralları mutlaka uygulayın, çünkü inşa ettiğiniz kale, sizin tek kaleniz, acınız, tatlınız, yıllarınız. Mutluluğunuza mutluluk katmanız, başına buyruk, anlık hissiyatlarla değil, ancak düzenli ve emin adımlarla mümkündür.