İlk Buluşma Kuralları

0
917
ilk-bulusma-kurallari
İlk buluşmalar bazen felaket olabilir. Ama siz oyunu kurallarına göre oynarsanız, yüzü gülen, kazanan taraf siz olabilirsiniz.

İlk buluşmalar bazen felaket olabilir. Ama siz oyunu kurallarına göre oynarsanız, yüzü gülen, kazanan taraf siz olabilirsiniz. Bütün iyi niyetiniz ile çıktığınız bir randevuda bile, bütün taşları hemen masaya dökmenin yanlış olduğu tespit edildi. Aynı şekilde, karşı tarafı da çok fazla sorguya çekmemekte yarar var.

Erkekler için önerilerimizin başında, çıkma teklifi geliyor. İlgilendiğiniz kişiyi yemek yemeye veya bir yerlerde bir şeyler içmeye davet edecekseniz, asla mesaj atma yöntemini düşünmeyin. Oyunu daha en başında kaybedebilirsiniz, ve hatta olumsuz cevap alma ihtimaliniz bile mevcut. En doğrusu, yüz yüze görüşüp sormak ya da muhakkak telefon açıp sözlü bir şekilde davet etmeniz. Bu şekilde, kuru bir mesajdan daha ikna edici olursunuz. Herşeyden önce, karşınızdakini özel hissettirirsiniz. Teklifinizin hoşluğu oyuna bonus puan ile başlamanızı sağlar.

Randevunuzu planlayın. Kafanızda bir organizasyon yapın. Sadece “yemek yeriz, oradan da sinemaya geçeriz” olarak kalmamalı. Yemek yiyeceğiniz restoran için rezervasyon yaptırın. Sinemaya gitmeyi düşünüyorsanız, biletleri alın. Güzel bir izlenim bırakmak için, hazırlıklı olmanızda fayda var.

Beyefendi olun. Kibarlığı atlamayın. Geç kalmayın. İltifatı ihmal etmeyin. Hesabı ödeyin. Yani kısacası, centilmen gibi davranmayı geçin, centilmen olun.

Kadınlar için önerilerimizin başında ise bir erkeğin iş hayatıyla ilgili detaylara hemen hakim olmamaları. Bir erkeğe maaşını, ev sahibi olup olmadığını sormak veya evi kira ise kiranın ne kadar olduğu konusunda espriler bile yapmanız, karşı tarafı mutlaka gerecektir. Hemen yüzük takma telaşında olduğunuz düşünülür ve maalesef kişiliğinizi tanıtma şansınız da ortadan kalkar. Uzun lafın kısası, ilişki başlamadan biter.

Makyajınızı abartmayın. Erkekler, doğal görünümü tercih eder. Abartı, göz boyamanın yanı sıra iç bunaltıcı da olabilir.

Gittiğiniz mekana göre mutlaka birşeyler içeceksiniz, tadını çıkarın. Fakat tadını kaçırmayın. İlk randevuda sarhoş olmanız aslında hiçbir erkek tarafından hoş karşılanmaz. Üstelik daha sonra pişman olabileceğiniz sözleri söylemiş, yapmamanız gereken şeyleri yapmış olma ihtimaliniz, aldığınız alkol ile doğru orantılı olacaktır. İlk görüşmede eğlencenin dibine vurmaya değil, sadece keyifli bir akşam geçirmeye odaklanmanız ertesi gün daha huzurlu olmanızı sağlayacaktır.

Ve son olarak ise, bayanlar, ilk randevu sonrası müstakbel partnerinizden telefon bekleyin. Evet klişe, ama geçerli. O sizi aramalı. O sizi aramadıysa, siz sadece hayatınıza devam edin, eksiksiz, kayıpsız. Bu şekilde sadece keyifli bir akşam geçirmiş olursunuz, kimse incinmeden.