İlk Görüşmede Kadınlara Söylememeniz Gerekenler

0
1108
ilk-gorusmede-kadinlara-soylenmemesi-gerekenler
Beyler, bir randevunuz var, ve ikinci randevunun biletini de kesinleştirmek istiyorsunuz. O zaman ağzınızdan çıkacak cümlelere çok dikkat etmeniz gerekir.

Beyler, bir randevunuz var, ve ikinci randevunun biletini de kesinleştirmek istiyorsunuz. O zaman ağzınızdan çıkacak cümlelere çok dikkat etmeniz gerekir. Kadınların ağzınızdan laf alma yeteneklerinin karşısında çok sağlam durmalısınız.

Birlikte gittiğiniz mekana daha önce bir başkasıyla, özellikle de eski bir sevgilinizle gittiyseniz, siz siz olun bundan bahsetmeyin, hatta mümkünse hafızanızdan komple silin. İlk buluşmada yapabileceğiniz ve notunuzun kırılmasında dönüşü olmayacak en büyük hata o mekana eski sevgilinizle geldiğinizi söylemeniz olabilir. Size eşlik eden kişi, otomatik olarak sizin hala eski sevgilinize takılı kaldığınızı düşünecektir ve böyle bir cümleden dolayı uzun bir süre karşınızdaki kişi tarafından ciddiye alınmanızı imkansızlaştıracaktır. Zaten durup düşündüğünüzde, aynı cümlenin size kurulması da hoş olmazdı. Siz de böyle bir durumda, daha en başından hiç ihtimaliniz olmadığını düşünürdünüz.

Dürüst olun, ama cümlelerinizi kesip biçmeyi de unutmayın. Karşınızdaki kişiye normalde tipiniz olmadığını söylemeniz belki sizin kafanızda “normalde tipim değilsin ama ilgimi çekiyorsun” samimiyetinde olabilir ama inanın bu da hoş bir durum değil. İltifat etmeye çalışırken hakaret etmiş oluyorsunuz ve karşı taraf bu yüzden kendini değersiz hissedebilir.

Modern bir kız Alman usulü hesabı paylaşmak isteyebilir ama siz her daim centilmen olmaya bakın. Bilinen bir kural vardır, centilmenler hesabı öder. Bu tavrınızı en azından bir kaç görüşme boyunca korumalısınız. Kadınlar paraya tapmazlar, değere taparlar. Hesabın sizin tarafından ödenmesi onlara sizinle vakit geçirdiği için teşekkür etmektir, semboliktir ve kibar bir harekettir.