Kim’in oyu Hillary Clinton’a

0
1294
kim-kardashian-dan-hillary-clinton-a
Kim'in oyu Hillary Clinton'a

Hollywood’un hiç kuşkusuz en çok konuşulan siması Kim Kardashian, 8 Kasım’da sonuçlanacak başkanlık seçimleri için Hillary Clinton’a oy vereceğini açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde bir dergiye verdiği röportajda Donald Trump’a oy verip vermeme konusunda ikilemde olduğunu söyleyen ünlü yıldız bu sözlerinin ardından telefonunun hiç susmadığını anlattı. “Bu söylemim yüzünden ailem ve arkadaşlarım defalarca mesaj attı hatta başkanlık yarışındaki politikacılar bile bana ulaşmaya çalıştı. Bu seçimlerde kime oy vereceğimden yüzde yüz emin olmadığım bir dönem vardı ve açıkçası körü körüne oy vermek de istemedim. Ama aynı zamanda oy vermemenin de sesimi duyurmamama sebep olacağını biliyordum. Bu nedenle güvendiğim aile üyelerine ve arkadaşlarıma danıştım. Kendimize, birbirimize soru sormamız gerektiğine inanıyorum. Kendi inançlarımızı temsil edecek olan adayı bulmak için araştırma yapmamız gerekir. Bu yıl, sadece kendim için değil çocuklarım için de oy veriyorum. Bu nedenle kararımı verirken gerçekten çok düşündüm.”

Oy vereceği adayı açıklarken Caitlyn Jenner’dan aldığı yardıma da değinen Kardashian, Jenner sayesinde silah kontrolü, kadın haklarının korunması ve yasal kürtaj haklarına dair adayların görüşlerinin ne olduğunu öğrenmiş. Bu araştırmaları sayesinde ise başkanlık yarışında Hillary Clinton’ı desteklemeye karar vermiş.

Hillary Clinton adına Los Angeles’ta düzenlenen bağış toplantısına da desteğini gösteren reality yıldızı kadın haklarını savunan herkesi Clinton’a oy vermeye davet etti.