Ritzy Bryan’dan Çalma Listesi

0
630
ritz-bryan-calma-listesi
Ritz Bryan'dan çalma listesi!

 

The Joy Formidable grubunun üyesi Ritzy Bryan kadın gözüyle bir çalma listesi hazırladı.Ritzy Bryan”Yayınlanan son müzik videomuz The Last Thing on My Mind ile bağlantılı olarak kadın gözünü kutlayan bir çalma listesi hazırladım. Şarkılar dinlediğim ve sevdiğim tüm kadın sanatçılara ait. Yas, ölüm, aşk, aile, durum gibi evrensel temalarla ilgili pekçok şarkı var. Bu güzel şarkılar için teşekkür ederim, iyi dinlemeler.” sözleriyle yaptığı listeyi açıklıyor.

Aretha Franklin – (You Make Me Feel Like A) Natural Woman
Birkaç hafta önce internet üzerinden Carole King’in besteleri ve demoları üzerine bir yayın dinliyordum ve bu şarkının orijinal versiyonunu duydum. Şarkının ham hali harika sonra bu versiyonunu duyuyorsunuz ve büyüleyici olduğunu anlıyorsunuz. Kesinlikle harika bir başlangıç!

The Pretenders – Don’t Get Me Wrong
Pekala başlıyoruz, Chrissie Hynde’in çok büyük hayranıyım ve bu şarkıyı dinlerken araba kullanmayı seviyorum. Şarkı aşkın karmaşasını anlatıyor, karar verememekle sorununun kalmadığını düşünüyorum.

Courtney Barnett – Out Of The Woodwork
Geçtiğimiz ay Memphis’de Courtney’i izleme şansımız oldu ve tek kelimeyle harikaydı! Bu şarkının da içinde olduğu mini albümü çok seviyorum ve şarkı sözleri kesinlikle yenilikçi ve kendine özgü. “Hiç çaba harcamıyormuşsun gibi görünmek için çabalamak gerçekten çok yorucu olmalı.”

Santigold – Can’t Get Enough Of Myself
Eğlenceli, neşeli ama aynı zamanda buruk ve nükteli sözlerin bir araya geldiği parçaları seviyorum.

Ani Difranco – Life Boat
Which Side Are You On? albümünün giriş parçası olan Life Boat, evsiz bir kadının görüşlerini anlatıyor ama aynı zamanda gerçekten çok kişisel bir olaya da bağlı. Gerçekten harika bir parça

Bjork – Joga
Bu parçayla Bjork’ün İzlanda’daki evinin manzarasından bakışlarını hissedeceksiniz. Arkadaşlıklarını ve evine yaptığı yolculuğu anlatıyor.

Tanya Stephens – It’s A Pity
Ne istediğini biliyor ama istediğine ulaşamıyor. Sadakatine bir alkış!

Stereolab – French Disko
Çok uzun zaman sonra bu parçayı geçtiğimiz haftasonu dinleme şansım oldu. Kucaklaşma için harika bir çağrı.

Patti Smith – Elegie
Tüm zamanların en favori parçalarından, Patti Smith sadece bir kadının yasının içyüzünü değil aynı zamanda Jimi Hendrix için yazdığı akıldan çıkmayan ağıtı paylaşıyor.