Rowling’ten Beklenen Haber Geldi

0
654
Rowling
Harry Potter kitaplarının yazarı J.K Rowling herkesin beklediği müjdeyi sonunda verdi. Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?

Harry Potter kitaplarının yazarı J.K Rowling herkesin beklediği müjdeyi sonunda verdi. Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? adlı kitabının film olarak uyarlanmasının ardından gözler Harry Potter evreniyle ilgili başka bir projesi olup olmadığını öğrenmek için yazara çevrilmişti. Rowling Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar’ın 5 filmlik bir seri olacağını Twitter üzerinden duyurdu.

Bu haberi sevinçle karşılayanların yanında üzülen hayranları da çoktu. Filmlerin Amerika’da geçecek olması alıştığımız Hogwarts ruhundan uzak olacağı anlamına geliyor. Birçok Harry Potter hayranı Amerika’da geçecek olan 5 filmlik bir seri yerine Harry Potter’ın ebeveynlerinin gençliğini ve Voldemort’la olan savaşlarını konu alan filmlerin çekilmesinden yana.

Bence Rowling’in Hogwarts evreninden uzaklaşıp farklı bir hikaye sunması oldukça yerinde bir karar. Ancak 128 sayfalık bir kitabın 5 filmi nasıl dolduracağı ise soru işaretleri oluşturmuyor değil. Siz ne düşünüyorsunuz?