Sonbaharın 7 Trend Saç Stili

0
758
sonbaharin-en-trend-7-sac-modeli
Ünlülerin en çok tercih ettiği saç stilisti Mark Townsend geçtiğimiz günlerde sezonluk trendlerin yok olduğundan bahsetmişti.

Ünlülerin saç stilisti Mark Townsend geçtiğimiz günlerde sezonluk trendlerin yok olduğundan bahsetmişti. “Kışın saçları kabartma ya da yazları saçların rengini açma gibi klasik trendleri yeni nesil unuttu. Artık her saç stilini her mevsimde kullanılıyor.” sözleriyle tek düze moda akımlarından sıyrılınmasıyla hissettiği mutluluğu dile getiren ünlü saç stilisti yine de bize 2016 sonbaharında stil sahibi görüntünüzü korumanız için yapabileceğin saç stillerini gösterdi.

1. Katlı Saçlar
Bahar aylarında kısa saçlı pek çok ünlü gördük ve o saçların artık uzama zamanı geldi. Katlı saçlar kesinlikle değişmeyen bir trend. Sezon trendini şimdiden uygulamaya başlayan ünlülerden biri de Elizabeth Olsen.

https://www.instagram.com/p/BIaH0rJDHwa/

2. Saçlardaki minik detaylar
Saç modellerinin arasına gizlenmiş örgü gibi minik detaylar çaba harcamadan saçınıza hava katan özelliklerden. Hailee Steinfeld, Lauren Conrad, Ariana Grande gibi ünlüler bu trendin en büyük takipçileri.

https://www.instagram.com/p/BJv6jdeD0nu/

 

3. “Bu sabah böyle uyandım” stili
Yataktan kalkıp aynaya baktığınızda saçlarınızda oluşan o karmaşık dalgaları fark edip düzeltmeye çalışmışsınızdır. Bunu yapmak yerine artık o dalgaları daha doğal ve sokağa çıkılabilir hale getirmeyi deneyin. Deniz tuzu spreylerini kullanarak saçlarınızdaki o dalgayı korumayı unutmayın. Khloe Kardashian, Gigi Hadid gibi düz saçlı ünlüler bu akımı oldukça ciddiye alıyor.

https://www.instagram.com/p/BIJROfXje1I/

4. Şık ve Kolay kullanılabilir saç aksesuarları
Saç aksesuarları önceden olduğu gibi çocuksu durmuyor artık. Yeni nesil aksesuarları kullanarak saçınıza romantik bir görünüm verebilirsiniz.

https://www.instagram.com/p/BJzRsHXj9zJ/

5. Dağınık balerin topuzu
Kuru şampuan kullanarak sımsıkı topladığınız topuzunuzu sabitleyin ve ardından dağınık bir görüntü vermek için saçlarınızı yanlardan bollaştırın. Bu sayede gerçekten bale dersinden çıkmış gibi bir görünte kavuşacaksınız.

https://www.instagram.com/p/BIYdD_bj9PJ/

6. Büyüleyici bukleler
Kıvırcık saçlı kadınların artık saçlarını düzleştirmesine gerek yok. Doğal buklelerinizi ortaya çıkarın ve özünüzle gurur duyun! Zendaya, Chrissy Teigen, Shakira, Rihanna gibi doğuştan buklelere sahip ünlüler bu akımı gururla temsil ediyorlar.

https://www.instagram.com/p/BJ6UvO_AjIE/

7. Kolay, zahmetsiz yarım topuz ve at kuyrukları
Bu yarı yukarıdaki saç modelleri kesinlikle bir taşla iki kuşu vurmanızı sağlıyor; saçlarınızı açıkta bırakıyor ama aynı zamanda yüzünüzün güzelliğini de ortaya çıkarmış oluyor. Ayrıca önden bakıldığında daha ciddi bir hava katarken arkadan açık saçlarınızın görünüşü sizi anlık başlayacak bir partiye hazır hale getiriyor. Bu akımın en ünlü temsilcisi hiç kuşkusuz Ariana Grande, onun gibi yarım topuz ve at kuyruklarını benimseyen diğer ünlüler ise Lily Aldridge, Jamie Chung, Annalynne McCord.

https://www.instagram.com/p/BEHQIfRv34a/