Taylor Swift’in Kırmızı Halı Evrimi

0
2266
Kırmızı
Sanat hayatının 10. yılını kutlayan başarılı şarkıcı Taylor Swift'in sanat hayatı boyunca geçirdiği evrimi sizler için mercek altına almaya karar verdik.

Geçtiğimiz günlerde sanat hayatının 10. yılını kutlayan başarılı şarkıcı Taylor Swift’in sanat hayatı boyunca geçirdiği evrimi sizler için mercek altına almaya karar verdik.

Artık büyük bir pop yıldızı olsa da kariyerinin ilk yıllarında Nashville’li bir Country şarkıcısı olduğunu unutmadık. İlk single’ı Tim McGraw o günlerde Country müziği derinden etkilemiş, kendinden sonra gelecek sanatçılara ilham kaynağı olmuştu.

Ünlü yıldız 10 yıllık kariyeri boyunca Country Music Association tarafından 25 kez Country Music Ödüllerine aday gösterildi ve ödülü 11 kez evine götürdü.

2 Kasım’da sahiplerini bulacak olan Country Music Association Ödüllerine ithafen listemize Taylor’ın CMA törenindeki görüntüsüyle başlamak istiyoruz.

2006: İlk CMA ödül törenine 2006 yılında katılan şarkıcı siyah elbisesi, siyah eldivenleri ve o yıllar imajının en önemli parçası sarı kıvırcık saçlarıyla herkesi büyülemişti. 

2007: Academy of Country Music Ödüllerine katılan yıldız şeftali tonlarındaki elbisesi, dumanlı göz makyajı ve uzun süre ödül törenlerinin ilham kaynağı olan topuzuyla görenleri kendine hayran bırakıyor.

 

2008: Grammy Ödüllerine katılan sanatçı yaprak desenli mor rengi elbisesi ve kıvırcık saçlarıyla masum Nashville kızı görüntüsünü koruyor. Henüz poz vermeyi bilmediği dönemlerin fotoğraflarına bakmak biraz duygulanmamıza neden olmadı değil. Siz de kendinizi yaşlı hissediyor musunuz?

2009: Video Müzik Ödüllerinde boy gösteren Taylor, poz vermeye biraz daha alışmış, kendisine gösterilen ilgiyi kabullenmiş durumda. Giydiği dekolteli elbiseyle büyüdüm imajını vermeye çalışırken pop müziğe geçiş yapacağının da sinyallerini vermeye başlamıştı.

2010: Taylor’ın kariyeri için en önemli yıl 2010 yılıdır diyebiliriz. Grammy Ödüllerinden evine dört ödülle öden genç yıldız gecenin en çok konuşulan ünlüsüydü. Gecenin en önemli kategorisi olan Yılın Albümü ödülünü kazanan Swift bu ödülü kazanan en genç sanatçı olarak da tarihe geçti. Parlak mavi elbisesi ve imzası haline gelen topuzuyla yine herkesi büyülemeyi başarmıştı.

2011: People Choice Awards’a katılan sanatçı, pembe elbisesi ve topuzuyla göz dolduruyor. Seneler sonra simgesi haline gelecek kırmızı rujunu ise yeni yeni sürmeye başladığı dönemler.

2012: Country kariyerini bir kenara bırakıp pop müziğe döndüğünü resmen duyurduğu albümü Red‘i yayınlamasından aylar önce katıldığı Billboard Müzik Ödüllerinde adeta bu değişimi imaj değişikliğiyle duyuruyor güzel yıldız. Düzleştirdiği saçları, kahkülleri ve alışılmışın dışındaki makyajıyla o dönem çok konuşulmuştu.

2013: İngiltere’de düzenlenen Brit Ödüllerine katılan yıldız Elie Saab elbisesiyle herkesi büyülemişti. 

2014: Video Müzik Ödüllerinde giydiği kıyafetle herkesi şaşkına uğratan Swift, o sevimli, ağır başlı Nashville’den gelmiş kız imajından kurtulmak istediğini bir kez daha gözler önüne serdi. Mayo şeklindeki mavi kıyafeti, dağınık sarı saçları ve kırmızı rujuyla pek çok kişiye o yıl ilham olmuştu.

2015: Grammy ödüllerinde boy gösteren Swift mavi elbisesi ve kısa saçlarıyla göz doldurdu.

2016: Vanity Fair’in Oscar Ödülleri Partisine katılan güzel şarkıcı hiç kuşkusuz sanat hayatının en iyi yılını yaşamış oldu. Başarılı bir tura imza atan sanatçı aynı zamanda 1989 albümüyle Yılın Albümü dahil olmak üzere 3 Grammy birden kazandı.

 

Sanat hayatının 10. yılını kutluyor, 1989 gibi birçok albüm yayınlamasını ümit ediyoruz.