Victoria’s Secret’ın Eski Photoshop Uzmanı Gerçekte Neler Yaşandığını Anlattı

0
1266
victoria-secret-fotoshop-uzmani-konustu
Yaklaşık son 10 yılda, “Love Thy Body” (Bedenini sev) hareketi çok fazla popülerleşti. Toplum, dergilerde gördüğümüz kadın fotoğraflarında gerçek dışı güzellik standart'larının başladığını ve değişmesi gereken şeyler olduğunu anladı. Victoria Secret

Sadece Photoshop değil… Victoria Secret

Yaklaşık son 10 yılda, “Love Thy Body” (Bedenini sev) hareketi çok fazla popülerleşti. Toplum, dergilerde gördüğümüz kadın fotoğraflarında gerçek dışı güzellik standart’larının başladığını ve değişmesi gereken şeyler olduğunu anladı. Giyim ve iç çamaşırı şirketi, Aerie, “Aerie Real Campaign” (Aerie Gerçek Kampanyası) ‘nı başlattı ve tüm fotoğraflarını tamamen rötuşsuz bırakacağını ve mankenleri, ortalama bir vatandaşın bedenine göre kullanmaya başlayacağını, duyurdu. Kampanya büyük ölçüde başarılıydı ve şimdiyse “onların yaptığı şeylerin arkasında ki düşüncenin mantığını söylüyoruz”! Herşey bir mesajdı.
Yinede, Victoria’s Secret, hala daha kuşkusuz ki muhteşem, ancak Victoria’s Secret her zaman en zayıf mankenlere önem vermektedir. Bazıları gerçek dışı güzellik standartları sunmaya devam ettiklerini öne sürmekte ve şirketin eski bir Photoshop’çusu bunu doğrulamaktadır. Bir röportajda, kendisi Victoria’s Secret editörleri’nin, magazinde gördüğünüz fotoğrafları yapmak için kullandıkları tüm uygulamaları ortaya dökmüştür.