Whatsapp Güvenlik Özelliği İçin Bir Parola Getirmeyi Planlıyor

0
657
güvenlik
Whatsapp önümüzdeki günlerde ekstra güvenlik seçeneği getirmeyi planlıyor. Popüler uygulama altı haneli parolayla korumalı uygulamaya geçeceğinİ açıkladı.

Whatsapp önümüzdeki günlerde ekstra güvenlik seçeneği getirmeyi planlıyor. Popüler mesajlaşma uygulaması altı haneli parolayla korumalı bir uygulamaya geçeceğinin ipucunu verdi. Detaylar serileri İngilizceden Felemenkçeye çevirmek için kullanılan çeviri programının bir parçası olarak sunuldu. Çevrilen cümleler “Altı haneli şifrenizi girin” , “Hatalı parola, tekrar deneyin” ve “Bir kurtarma eposta adresi girin” gibi önümüzdeki günlerde göreceğiniz yeniliklere ayna tutar şekilde.
Kurtarma mail adresinin isteğe bağlı olma ihtimali var. Email adreslerinin kullanılmasının sebebi kullanıcının Whatsapp hesabını kaybetmemesi, ancak bu çeviriye göre kurtarma mail adresini kullanıp kullanmamaları kendi seçimleri olacak. Bu uygulama kullanıcının hesabını tamamen kaybetmesine sebep olabilir. 6 haneli şifrenin isteğe bağlı mı yoksa zorunlu mu olacağı da henüz belli değil.
Whatsapp ‘in uçtan uca kriptolamayla mesajlarınızı korumayı sunmasıyla birlikte, kullanıcıların mesajlarını arkadaşlarından, ailelerinden ya da hırsızlardan korumayı da sağlıyor. Maalesef, bu uygulamanın ne zaman gerçekleşeceğine dair kesin bir bilgi elimizde yok.