YouTube, YouTube Çocuk Uygulamasına Red Aboneliği Getiriyor

0
679
Red
ouTube'un ücretli abonelik hizmeti şimdi YouTube Çocuk uygulamasında da çalışıyor. YouTube Red aboneleri artık reklamsız videolar izleyebilir ve onları çevrimdışı izlemek için YouTube Çocuk uygulaması ile indirebilirler.

YouTube’un ücretli abonelik hizmeti şimdi YouTube Çocuk uygulamasında da çalışıyor. Red aboneleri artık reklamsız videolar izleyebilir ve onları çevrimdışı izlemek için YouTube Çocuk uygulaması ile indirebilirler. Google’a ait bu hizmet Çarşamba günü duyuruldu. Ödeme yapan kullanıcıları aynı zamanda, duyuruya göre diğer uygulamalardan faydalanırken, çocuk uygulamasının arka plandaki müziğini dinleyebilmekte.
YouTube, genç izleyecilerin deneyiminin daha fazla tadını çıkarabilmeleri için, ilk defa çocuk uygulamasını 2015 yılının başlarında başlattı. Bu uygulama bazı ebeveyn kontrolleri altında meydana gelmektedir.Bunlar küçüklere bir izleme sınırı koyabilmek için saat kısıtlaması içermektedir. Birkaç ay sonra, YouTube ek olarak uygulamaya temizleme özelliği getirecek.Ebeveynlere çocuklarının hangi içerikleri izlemeye izin verdikleri hakkında daha fazla söz sahibi olabilecekler.
Çocuk içeriği uzun zamandır, çevrimiçi video izlenimi için önemli bir faktördür ve öncü hizmetlerin bir çoğu genç izleyicileri sadece içerik ile alıştırmaya çalışmamış, aynı zamanda ağ ve uygulama arayüzlerini hizmete sunmuştur. Örneğin, Netflix, yıllar önce uygulamasında bir çocuk bölümü başlatmıştır. Yinede YouTube’un çocuk uygulaması sadece övgü toplamamıştır. Avukatlar, Federal Ticaret Komisyonu’na, geçen sonbaharda, uygulamada yer alan şeker ve Fast Food reklamlarının yer aldığı reklamlar üzerine, bir şikayette bulunmuşlardır.