Güzel Olduğunu Bilmeyen Kadınlar İçin Yazılmış 7 Şarkı

0
1078

Bir kadına güzel olduğunu söylemek alacağınız tepkiye göre ya çok romantik ya da rahatsız edici derecede ürkütücü bir andır. Kitaplarda bu sahne genelde ilişkinin başladığı andır. Müzikte ise sözlerin kalbin en derinliğinden gelmesiyle karşınızda duran ve kendi güzelliğinin farkında olmayan kadını etkileme odaklıdır.

Eğer siz de sevdiğiniz kişinin güzelliğini dile getirmek istiyor ancak şaire bir üsluba sahip olmadığınızı düşünüyorsanız duygularınızı konuşmadan dile getirmeniz için 7 şarkı hazırladık.

Mac Miller & Ariana Grande – My Favorite Part

Son albümüyle yumuşak tarafını gösteren Mac Miller özellikle retro esintili Ariana Grande düeti olan My Favorite Part ile dinleyenleri büyüledi. “Ne kadar güzel olduğun hakkında hiçbir fikrin yok ve bu benim en sevdiğim kısım.” sözleriyle kalbimizi ısıtan Mac bu şarkıyı Ariana için yazdığını belirtmiş. Şarkının bizi bu kadar etkilemesinin sebebi belki de Ari’yle yaşadıkları gerçek aşkın seslerine yansımasıdır.

Frankie J – How Beautiful You Are

Frankie J klipte bitmek üzere olan bir ilişkiyi sevdiği kadın için şarkı yazarak yeniden canlandırmaya çalışıyor. “Aklındaki o saçma endişeleri anlayamıyorum.” sözleriyle başlayıp şarkı boyunca sevdiği kadını öven ve endişelerine son vermeye çalışan Frankie J, bu şarkıyla pek çok kadına ulaşmayı başardı.

John Legend – You & I

Güzel olmak için makyaj yapmaya ya da süslü kıyafetler giymeye gerek olmadığını söyleyen John Legend bir kadının özgüveninin kendi için yapacağı küçük şeylerle artacağını söylüyor. Chrissy Teigen’ın bir kez daha dünyadaki en şanslı kadınlardan biri olduğunu belirtmemiz gerekir sanırım.

One Direction – What Makes You Beautiful

5 yıl önce, Liam Payne grubun ilk hiti What Makes You Beautiful’un başlangıç sözlerini kulakların bayram etmesine sebep olan ingiliz aksanıyla söylemişti. “Kendine güvenin yok/Neden bilmiyorum.” Bu şarkıyla pek çok genç kızın kalbini kazanan 5’li şarkıyı yaşlarının getirdiği naiflikle söylemişlerdi. Şarkının başarısı basit nakarattan geliyordu: “Güzel olduğunu bilmiyorsun ve seni güzel yapan da bu.

Ed Sheeran – Wake Me Up

Ed Sheeran’ın ilk albümünde yer alan şarkı Ed’in kendini tamamen adamak istediği kişide olan özellikleri anlatıyor. Ed’in kadife sesine yakışan piyano sesiyle şarkının kesinlikle mide bulandırıcı şekilde romantik olduğunu belirtmeliyiz. Ed şarkıda hoşlandığı kişinin kendine olan güvensizliğini övmüyor aksine onun Ed’in hayatındaki önemini vurguluyor.

Dan Talevski – Knock Me Off My Feet

Knock Me Off My Feet’te Dan sevdiği kadının güzelliğinden o kadar büyülenmiş bir haldeki hislerini anlatmak için kelimeler kifayetsiz kalıyor. ” Ne kadar güzel olduğunu bilmiyorsun bile / Senin kadar doğal birini hiç görmemiştim / Bunu nasıl açıklayacağımı bilmiyorum bile.

U2 – Get On Your Boots

Feminist kimliğiyle bilinen Bono bu şarkıyla kadınların geleceğimiz olduğunu belirtiyor. Şarkının romantik olmaktan ziyade politik bir mesajı var. İnsanoğlunun ironik halini gözler önüne seren Bono, cuma akşamı dışarı çıkıp eğlenebileceğimizi ve ertesi gün ise bir bombayla her yeri mahvedebileceğimiz gerçeğini gözler önüne seriyor. Yine de nakaratta geçen “Ne kadar güzel olduğunun farkında bile değilsin.” cümlesinin Bono’nun huzur verici sesiyle dinlemek rahatlatıcı.