John Mayer’dan Dört Yeni Şarkı

0
1195

2012 yılında yayınladığı Paradise Valley adlı albümünden sonra müziğe uzun süreli bir ara veren John Mayer suskunluğunu sonunda bozdu. Grammy ödüllü sanatçı dört şarkıdan oluşan The Search For Everything adlı albümünü geçtiğimiz saatlerde internet üzerinden yayınladı.

Dünyadan göçüp gittiğimde bir yazar olarak anılmak istiyorum. Önceden yayınladığım hiçbir şeyle bağlantısı olmayan ve yumruğumu daha sert koyup soyut sanatın ateşini körüklediğim bir albüm ortaya çıkarmak istedim. Hiçbir albümüm için bu kadar çaba göstermemiştim.” sözleriyle yeni albümünün kendisi için önemini vurgulayan sanatçı The Search For Everything‘i 70lerin rock müziğine benzetiyor.

Albümün ikinci kısmında yer alacak olan şarkıların kaydının henüz tamamlanmadığını belirten Mayer yayınladığı dört şarkıdan oldukça emin.

Love On The Weekend

Albümden yayınlanan ilk single Love on the Weekend pek çok eleştirmenden tam not aldı. John Mayer’ın alışılmış şarkılarından daha neşeli bir havaya hakim olan Love on the Weekend kısa sürede bizim de favori şarkılarımızdan biri haline geldi.

Moving On and Getting Over

R&B tınılı şarkı yayınlandıktan kısa süre sonra listelerde yükselmeye başladı.

Changing

John Mayer’ın albümün ruhsal merkezi olarak adlandırdığı Changing Edge of Desire, Slow Dancing In A Burning Room gibi dinlenildiği ilk anda insanı etkisi altına alan John Mayer şarkıları listesine adını çoktan yazdırdı.

You’re Gonna Live Forever In Me

“Fiziken gergin hissetmeme neden olan tek şarkı bu olabilir.” sözleriyle şarkıyı açıklayan Mayer tüm hislerini sansürlemeden aktardığı şarkılardan biri olduğunu söylüyor.