Ortadoğu’nun genç yıldızları Türkiye’de

0
1753
Absent
Absent Band ilk olarak Ortadoğu'nun en tutkulu ve tarihi ülkesi İran'da sinema ve film sektöründe çalışan 5 müzisyen tarafından kurulmuş.

Yakın dönemden itibaren ülkemiz müzik endüstrisinde yaşanan gelişme ve ilerleme dönemi her geçen gün meyvelerini vermeye devam ediyor. Sizlere bu yazımda Ortadoğu bölgesinde yaşanan acı ve trajik savaş içerikli bir haber vermemiş olmanın mutluluğunu yaşıyorum.Her geçen gün kıyamet senaryolarının oynandığı Ortadoğu bölgesinde, umut ve insanların hayata dair güveni son hızıyla tükenmeye devam ediyor.Öyle ki bu bölge de dünyanın en iyi piyanistlerinin yetiştiğini de gördük, adını tüm dünya edebiyatına yazdıran şairlerin çıktığını da gördük. Sizlerle Ortadoğu bölgesinde bu günlerde yeni bir çıkış için tabuları yıkma istediği ile yanıp tutuşan bir müzik grubunu paylaşıyorum. Kendilerine Absent Band ismini verdikleri,birbirinden hünerli 5 adam

Absent Band ilk olarak Ortadoğu’nun en tutkulu ve tarihi ülkesi İran’da sinema ve film sektöründe çalışan 5 müzisyen tarafından kurulmuş, birbirleriyle kardeş gibi anlaşan 5 adam düşünün !

Küçük ama sevimli bir dublaj stüdyosunda başlayan müzik grubu olma serüvenleri, karşılarına kendi gibi düşünen ve onları geliştirerek zirveye doğru yürütebilecek, profesyonel ve global bir müzik yapım grubu çıkması ile, sınırları zorlayan bir maceraya doğru yelken açarak devam etmiş.

Tabi Absent Band olarak tüm Ortadoğu’da olduğu gibi, delicesine bir Türkiye aşkı ve ülkemizin müzik sektörüne olan hayranlıklarıda, onları buralara kadar getirmeyi başarmış.

“Dance with Rumi” ismini verdikleri ilk albüm projeleri için,ülkemizdeki önemli müzik yapım şirketleri ve PR ajansları ile çalışmışlar.Ben şahsen 6 şarkılarını dinleyebildim hepsi birbirinden hoştu ve kulağa hitap ediyordu. Elektronik ve Deep House müzik tarzlarına bayıldığım için ilk andan itibaren beni büyülemeyi başardı.Ben şarkıları tüm Absent Band üyelerinin gözlerindeki heyecanı ve enerjiyi hissederek dinledim, şarkılarında vermek istedikleri mesajlar insani duyguları harekete geçirdiği için ve insan olduğumuzu tekrar ve tekrar hatırlattığı için onurlu ve kudretli bir hissiyat bütün ruhunuzu sarmaş dolaş sarmalayıp sizi uzaklara götürmeyi başarıyor.

İlk albümlerinde, ülkemizin müzik endüstrisinin gelişmesinde büyük bir rol oynayan, global entertainment markalarının aranılan ismi “Don Weezy”den destek almayı başaran ender müzik gruplarından biri olarakta tarihe geçtiler.

Onları çok seveceksiniz !

Absent Band resmi web sitesi

www.absentmusicband.com

Zeynep Betül Dereli