Maribeth Monroe, TBS’in Yeni Dizisi World’s End’in Kadrosuna Katıldı

0
1051
maribeth-monroe-worlds-end-dizisinde
Maribeth Monroe

HBO kanalının geçtiğimiz günlerde iptal olan dizisi The Brink‘in oyuncularından Maribeth Monroe, başrollerini Hamish Linklater ve Wanda Sykes’ın paylaştığı TBS’in yeni sezon dizilerinden World’s End‘in kadrosuna katıldı.

Senaryosunu Jonathan Ames’in kaleme aldığı komedi-drama türünde İzlandaca yazılmış Heimsendir adlı eserden ilham alınan dizi aile işletmesi gibi olmuş bir akıl hastanesinde geçen olayları anlatacak. World’s End, her ailede olduğu gibi burada da kimin akıl sağlığını koruduğu ve kimin koruyamadığı sorusuna cevap arayacak. Bir lisede İngilizce öğretmenliği yapan karizmatik Henry Mueller (Linklater)’in ruh halinin bozulup akıl hastanesine yatmasıyla olaylar başlıyor. Hastanede, Louise Baldwin(Sykes)’in gözetimi altında, tekrar aklı başında hissetmeye başlıyor. Henry sistemi ve kendisi gibi hastanede bulunanları gözeten sistemi sorgulamaya başlarken kendini isyanın lideri olarak buluyor.

Monroe, Kingsley Hastanesinin baş hemşiresi Suzanne’i canlandıracak. Suzanne, Alfie’nin gözetimini eski eşi ve çalışma arkadaşı Louise ile paylaşır. Henry’nin özel bir bölümde tutulması gereken tehlikeli bir baş belası olduğunu düşünür.

Chicago’da bulunan Second City Mainstage mezunu Monroe, Comedy Central’in Workaholics adlı dizisinde canlandırdığı Alice Murphy ve HBO’nun The Brink dizisindeki Kendra Peterson karakterleriyle tanındı. Alexander Payne’nin önümüzdeki yıl vizyona girecek olan Downsizing adlı komedi filminde de kendisini izleme fırsatını bulacağız.